Amblyopia (Lazy Eye) Liečba u detí. (Svk)

Amblyopia (lazy eye) - zníženie pohľadu, v dôsledku funkčnej poruchy zrakového analyzátora, je maladaptive syndróm a je zlý prognostický znak pre učenie, zhoršenie kvality života pacientov. To sa vyskytuje hlavne u detí v priebehu vývoja zrakového systému, často sprevádzané strabizmu, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Keď krátkozrakosť amblyopia je menej časté. Časté prípady Amblyopia na neskoré prevádzkuje vrodený šedý zákal. Keď rozmazaný obraz na sietnici dôjde k porušeniu binokulárneho interakcie s následnou blokádou obrazového signálu z oka do zrakovo postihnutých. Aktívne výsledky brzdný signál k strate zraku, ktoré môžu byť obnovené (E.S. Avetisov, 1968).
Princípy existujúcim metódam liečby tupozrakosti, ktorého cieľom je zlepšiť zrakovú ostrosť je odstrániť konkurenčné účinkom olova očí, ako aj v oblasti stimulácie foveolární amblyopic funkcie oka.
liečba amblyopia je najúčinnejšia v počiatočných fázach. Sme navrhli spôsob liečby amblyopia (patentové RB №6671) štruktúrovanú tsvetoimpulsnoy makulostimulyatsii (quantum oftalmoterapii) za použitia zlepšené zariadenie Amblyostimulator «Aist-01LK» (patent RB №6409). Táto metóda môže byť použitá v stacionárne, ambulantnej aj doma, čo znižuje stratu času a materiálových nákladov, a umožňuje ošetrenie v obvyklých podmienok pre pacienta, čo zvyšuje ich frekvenciu na 2 - 3 krát denne.
Amblyostimulator «Aist-01LK» Zariadenie na úpravu amblyopia v domácnosti.
Terapeutický účinok je založený na stimuláciu amblyopic oka nízkoenergetických (Quantum) svetlo červeno-oranžovej a zelenej časti spektra vo forme pulzov o určitej jasu, trvanie, frekvencia a pracovného cyklu.
Použitie zariadenia je najúčinnejší u detí. Liečba môže dôjsť doma. Účinok (výrazné zvýšenie pohľadu) sa objavuje počas 1-2 mesiacov od začiatku používania v 95,3% pacientov.
Prístroj je jednoduchý na používanie a bezpečné. Neobsahuje žiadne zdroje laserového žiarenia. Napájanie je zabezpečené dvoma batériami typu AAA (LR03). Kontraindikovanú rakovine a epilepsii.
Amblyostimulator «Aist-01LK»
TU BY 190841296.002-2012, ktorý bol schválený Ministerstvom zdravotníctva Bielorusku (registračné číslo certifikátu IM-7.98967), komerčne dostupný od výskum a výrobný podnik "Stimed" Bieloruský Society of disabled "rehabilitácie".
Veľkoobchod m. / F. 8 (017) -290-29-49; www.stimed.net, e-mail: stimed@tut.by, info@stimed.net.
Indikácie: rôzne druhy Amblyopia: lomu anisometropic, strabismic, nejasné; krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, glaukóm, degeneratívne poškodenie sietnice a zrakového nervu, počítačové syndróm, chronický únavový syndróm a sezónne depresie.
Zoznam potrebného lekárskeho vybavenia: Amblyostimulator «Aist-01LK».
Opis spôsobu použitia technológie:
Navrhovaný spôsob liečby amblyopia kombinuje tradičné a nové techniky. V rovnakej dobe, svetelný tok je štruktúrovaná v podobe priestorových Mreže typu mozaiky s meniacimi sa farbami červená - oranžová - fialová - zelených tónov a odtieňov. Makulostimulyatsiya vykonáva pomocou Amblyostimulator «Aist-01LK». Predpokladom je priamym oklúzie po celú dobu liečby. Pacient sedí na stoličke v pohodlnej polohe pre neho. Ruka držiaca ambliostimulyator tak digestor - prísavkou pohodlne vojde do oka. Doba trvania stimulácie 10-15 minút. Po 10-15 minút po osvetlené na pozadí vzostupe funkčnej aktivity fotoreceptorov sietnice oka amblyopic sleduje spôsoby a vizuálnych centier mozgovej kôry, pacienti sú ponúkané rôzne cviky, ktoré vyžadujú zvýšené vizuálnej zaťaženie. V závislosti na veku, intelektu, k dispozícii v tej dobe zrakovej ostrosti, možno čítať, kresba, farebnosť obrazov, mozaiky alebo počítačových hier. Prednosť by mala byť venovaná kreslenie ceruzky a svetlé farby, zber mozaiky, výstavba najjasnejších častí, videá počítačové hry s vedením pomocou dzhoystka atď. Veľkosť testu - objekty, mozaiky, detaily konštrukcie musí zodpovedať súčasnej dobe k dispozícii zrakovej ostrosti, s trendom zníženie veľkosti, ako to sa zdvihne.
Pred začatím liečby amblyopia, získať úplný obrázok funkčného stavu orgánu víziu, celkové posúdenie všetkých častí oka. Kontrola sa vykonáva v poradí, založený na princípe anatomickej umiestnenie jednotlivých častí oka.
Algoritmus oftalmologické vyšetrenie oboch očí pacientov s Amblyopia:
1. kontrola zraková ostrosť bez korekcie as korekciou, plnú korekciu ametropia (refrakčné vady);
2. refraktometer skiaskopia;
3. oftalmometre;
4. Definícia fixácie;
5. Definícia zásob ubytovanie;
6. Stanovenie charakteru videnie;
7. biomikroskopie;
8. The oftalmoskopia priama a nepriama;
9. biometrie;
10. Svedectvo skenu A / B;
11. vyšetrenie pediatrom, neurológom.
Pre maximalizáciu výsledky liečby amblyopia vyžaduje plnú korekciu refrakčných chýb sú k dispozícii, ktoré poskytujú produkciu odlišný obraz na sietnici. V rovnakej dobe sa deti priradená dlhodobé celkové priame oklúzie z najlepších oči. Za týchto podmienok vylučuje vplyv konkurenčné bránenie vedenia oči. Opakovaná zraková ostrosť sa konajú každý mesiac. Doba trvania oklúzie je daná tým dynamiky zmien zrakovej ostrosti amblyopic oka. Ak v priebehu 2 mesiacov zrak sa nezlepšuje, ďalšie pokračovanie priamom oklúzie nevhodné.
Možné komplikácie a chyby:
Chyby amblyopia liečba môže byť spojená s technológiou non-compliance. Komplikácie pri používaní tejto metódy nie je registrovaný. V niektorých prípadoch je zabezpečenie pozitívny účinok: zlepšenie správania reakcie, zlepšuje koncentráciu. Je potrebné poznamenať, že u všetkých pacientov, ktorí dostávali sedenie kvantových oftalmoterapii výrazne zlepšilo celkové zdravie vo forme zlepšenie nálady a fyzickej aktivity.
Optimálne parametre kvantovej oftalmoterapii, zvýšená intenzita zaobchádzania s nízkou energiou sa rozsvieti cenovo dostupné, efektívna metóda tvorí základ pre vykonávanie ošetrenie vo všetkých kategóriách pacientov, zahrňujúcich u detí predškolského a batoľatá.