Leczenie niedowidzenia (lazy eye) u dzieci. (Pol)

Niedowidzenie (lazy eye) - ograniczenie widzenia, zaburzenia czynnościowe wynikające z analizatora wzrokowego jest zespół nieprzystosowawczym i ubogich prognostyczne znak dla edukacji, pogorszenie jakości życia. Występuje głównie u dzieci w okresie rozwoju układu wzrokowego często towarzyszy zeza, nadwzroczności i astygmatyzmu. Gdy krótkowzroczność niedowidzenie jest mniej powszechne. Częste przypadki niedowidzenia, jeśli nie działa wrodzonej zaćmy w odpowiednim czasie. Gdy rozmyty obraz na siatkówce występuje naruszenie obuocznego interakcji z późniejszym blokady sygnału wideo z oka z wadami wzroku. Całość wyników sygnału hamowania w redukcji wizji, które mogą zostać przywrócone (E.S. Avetisov 1968). 
Zasady istniejących metod leczenia niedowidzenia, którego celem jest poprawa ostrości wzroku jest wyeliminowanie konkurencyjnych skutki ołowianych oczu, a także do stymulacji pola funkcyjnego foveolar amblyopic oczu. 
Treatment of niedowidzenia najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach. We zaproponowali metodę leczenia niedowidzenia (patent RB №6671) Metoda strukturalny tsvetoimpulsnoy makulostimulyatsii (oftalmoterapii quantum) przy użyciu ulepszonego urządzenia Amblyostimulator «Aist-01LK» (patent RB №6409). Metoda może być stosowana w stacjonarnych, ambulatoryjnych i domowych, co zmniejsza straty czasu, kosztów materiałów i pozwala na zabiegi do pacjenta w zwykłych warunkach, zwiększając ich częstotliwość. 2 - 3 razy dziennie 
Amblyostimulator «Aist-01LK» Urządzenie do leczenia niedowidzenie w domu. 
efekt terapeutyczny opiera się na stymulacji amblyopic oczu niskiej energii (kwantów) światła czerwonego, pomarańczowego i zielonej części widma w postaci impulsów o określonym cyklu jasności, czasu trwania, częstotliwości i pracy. 
 Użycie przyrządu jest najbardziej skuteczny u dzieci. Leczenie może być prowadzone w domu. Efekt (znaczny wzrost widzenia) występuje w ciągu 1-2 miesięcy od rozpoczęcia stosowania w 95,3% pacjentów. 
 Urządzenie jest proste w obsłudze i bezpieczne. Nie obejmuje źródeł laserowych. Zasilany przez dwie baterie AAA (LR03). Przeciwwskazane z powodu raka i epilepsji. 
Amblyostimulator «Aist-01LK»
Że 190841296.002-2012, zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Białoruś (numer świadectwa rejestracji IM-7,98967), dostępnego w handlu z badań i produkcji "Enterprise" Stimed białoruskiego społeczeństwa Osób Niepełnosprawnych "rehabilitacji". 
 
Hurtownie Phone 8 (017) -290-29-49; www.stimed.net, e-mail: stimed@tut.by  info@stimed.net 
 
 Wskazania: różne rodzaje niedowidzenia: załamania, anisometropic, strabismic, z niejasne; krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, jaskra, zmiany zwyrodnieniowe siatkówki i nerwu wzrokowego, zespół komputera, zespół przewlekłego zmęczenia i depresji sezonowej. 
lista niezbędnego sprzętu medycznego: Amblyostimulator «Aist-01LK».
 Opis technologii stosując metodę: 
 Proponowana metoda leczenia niedowidzenia łączy tradycyjne i nowe techniki. W tym samym czasie, strumień światła jest zorganizowany w formie mozaiki typu przestrzenne Gratki ze zmieniających się kolorach czerwonym - pomarańczowy - fioletowy - zielonych barwach i odcieniach. Makulostimulyatsiya wykonywane przy użyciu Amblyostimulator «Aist-01LK». Warunkiem jest bezpośrednie zamknięcie całego okresu leczenia. Pacjent siedzi na krześle, w dogodnym położeniu. Hand gospodarstwa ambliostimulyator tak, że osłona obiektywu - przyssawka pasuje dokładnie do oka. Czas trwania stymulacji 10-15 minut. Po 10-15 minut po oświetlone na tle wzrostu aktywności fotoreceptorów siatkówki funkcjonalnych oczu realizacji sposobów amblyopic i ośrodków wzrokowych kory mózgowej, pacjenci są oferowane różne ćwiczenia, które wymagają zwiększonego obciążenia wzroku. W zależności od wieku, intelektu, dostępnych w czasie ostrości wzroku, można przeczytać, rysowanie, kolorowanie obrazów, mozaiki lub gier komputerowych. Pierwszeństwo należy dać rysunek ołówki i jasne kolory, zbieranie mozaiki, budowa najjaśniejszych częściach, gry wideo, komputer z zarządzania za pomocą dzhoystka etc. Wielkość próby -. Obiekty, mozaiki, szczegóły konstrukcji muszą być zgodne z aktualnie dostępnych ostrości wzroku, z tendencją do ograniczenia tych wymiary jak jego wzrost 
 Przed leczenia niedowidzenie, dla pełnego zrozumienia stanu funkcjonalnego organizmu, przeprowadziła pełną analizę wszystkich części oka. Kontrola odbywa się kolejno, w oparciu o zasady anatomicznego położenia poszczególnych części oka. 
 Algorytm okulistyczne badanie obu oczach pacjentów z niedowidzenia: 
 
1. sprawdzenie ostrości wzroku bez korekcji iz korekcją, pełnej korekty ametropia (refrakcji);
2. refraktometr skiascopy;
3. Oftalmometres;
4. Definicja utrwalenia;
5. Definicja rezerwy zakwaterowanie;
6. Oznaczanie rodzaju widzenia;
7. Biomicroscopy;
8. bezpośrednie i pośrednie oftalmoskopię;
9. Biometria;
10. Świadectwo skanowanie / B;
11. Kontrola pediatra, neurolog.
 
 Aby uzyskać optymalne wyniki leczenia niedowidzenia wymaga pełnej korekty błędów refrakcji są dostępne, zapewniając wytwarzanie wyraźnego obrazu na siatkówkę. Jednocześnie dzieci przypisany długi całkowity bezpośredni niedrożność najlepszych oczach. W tych warunkach nie uwzględnia wpływu konkurencyjne utrudniające prowadzenie w oczy. Powtarzające się ostrość widzenia odbywają się co miesiąc. Czas okluzji jest podyktowany przez dynamikę zmian ostrości widzenia amblyopic oka. Jeśli w ciągu 2 miesięcy wzrok nie poprawia, dalsze kontynuowanie bezpośredniego okluzji nieprawidłowe. 
Możliwe powikłania i błędy: 
Leczenie niedowidzenia błędy mogą być związane z technologią braku zgodności. Powikłania w stosowaniu tej metody nie jest zarejestrowany. W niektórych przypadkach, jest zabezpieczenie pozytywny efekt: reakcje behawioralne poprawiła, poprawia koncentrację. Należy zauważyć, że we wszystkich pacjentów, którzy otrzymali sesje kwantowej oftalmoterapii znacznie poprawia się ogólny stan zdrowia w postaci zwiększonej aktywności ruchowej i nastroju.
Optymalne parametry oftalmoterapii kwantowej, zwiększona intensywność leczenia światłem niskoenergetycznego się niedrogie, skuteczne metody stanowią podstawę do przeprowadzenia leczenia wszystkich grup pacjentów, w tym dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci.