Léčba amblyopií (lazy eye) u dětí. (Cze)

 Amblyopie (lazy eye) - snížení pohledu, funkční poruchy vyplývající z vizuálního analyzátoru je maladaptive syndrom a je špatný prognostický znak pro vzdělávání, zhoršující se kvalita života. To se vyskytuje hlavně u dětí v průběhu vývoje zrakového systému, často doprovázené strabismu, dalekozrakost a astigmatismus. Když krátkozrakost amblyopie je méně časté. Časté případy amblyopií, ne-li včas provozovány vrozený šedý zákal. Když fuzzy obraz na sítnici dochází porušení binokulárního interakce s následnou blokádou vstupního obrazového signálu z oka s vadami zraku. Aktivní výsledky brzdění signál ke snížení výhledu, které mohou být obnoveny (E.S. Avetisov, 1968). 
Zásady stávajících způsobů léčby amblyopie, jehož cílem je zlepšení zrakové ostrosti je odstranit konkurenční vlivy olova oči, stejně jako stimulovat funkce foveolární pole amblyopic očí.
Čištění tupozrakosti je nejúčinnější v časných stádiích. Navrhli jsme způsob léčby tupozrakosti (patentového RB №6671) metoda strukturovaný tsvetoimpulsnoy makulostimulyatsii (kvantový oftalmoterapii) za použití zlepšené zařízení Amblyostimulator «Aist-01LK» (patent RB №6409). Metoda může být použita ve stacionárních, ambulantní a domácí, což snižuje ztrátu času, materiálové náklady a umožňuje ošetření k pacientovi v obvyklých podmínek, zvýšení jejich frekvence na 2 -. 3 krát denně 
Amblyostimulator «Aist-01LK» přístroje pro léčbu amblyopia v domácnosti. 
 terapeutický účinek je založen na stimulaci amblyopic oka nízkoenergetických (Quantum) světle červeno-oranžové a zelené části spektra ve formě pulzů určitého jasu, trvání, frekvence a pracovního cyklu. 
 Použití zařízení je nejúčinnější u dětí. Léčba může být prováděna doma. Účinek (významné zvýšení pohledu) se vyskytuje v průběhu 1-2 měsíců od začátku použití v 95,3% pacientů. 
 Přístroj je jednoduchý na používání a bezpečné. Ne zahrnuje zdroje laserového záření. Napájení dvěma bateriemi typu AAA (LR03). Kontraindikováno pro rakovinu a epilepsie. 
Amblyostimulator «Aist-01LK»
ŽE BY 190841296.002-2012, schválené Ministerstvem zdravotnictví Běloruské republiky (registrační číslo certifikátu IM-7,98967), komerčně dostupného od výzkumu a výrobní podnik "Stimed" běloruské společnosti osob se zdravotním postižením "rehabilitačního". 
 
Velkoobchodní Phone 8 (017) -290-29-49;  www.stimed.net , e-mail:  stimed@tut.by ,  info@stimed.net 
 
Indikace: různé typy amblyopií: refrakční, anisometropic, strabismic, z nejasné; krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, glaukom, degenerativní léze sítnice a zrakového nervu, počítače syndrom, chronický únavový syndrom a sezónní deprese. 
seznam potřebného zdravotnického zařízení: Amblyostimulator «Aist-01LK» .
Popis technologie pomocí metody: 
Navržený způsob léčby tupozrakosti kombinuje tradiční a nové techniky. Ve stejné době, světelný tok je strukturována ve formě prostorových mříže typu mozaika s měnící se barvy červená - oranžová - fialové - zelených tónů a odstínů. Makulostimulyatsiya provádí pomocí Amblyostimulator «Aist-01LK». Předpokladem je přímá okluze po celou dobu léčby. Pacient sedí v křesle, výhodná poloha. Ruka držící ambliostimulyator tak, aby sluneční clona - přísavky těsně nedoléhá na oku. Doba trvání stimulace 10-15 minut. Po 10-15 minut po osvětlené na pozadí vzestupu funkční aktivita fotoreceptorových sítnice amblyopic oční sledování způsoby a vizuálních center mozkové kůry, pacienti jsou nabízeny různé cviky, které vyžadují zvýšené vizuální zatížení. V závislosti na věku, intelektu, k dispozici v době zrakové ostrosti, lze číst, kreslení, barvení obrazů, mozaiky nebo počítačových her. Přednost by měla být věnována kreslení tužky a světlé barvy, osvojovat mozaiky, výstavba nejjasnějších částí, videa počítačové hry s řízením pomocí dzhoystka atd. Velikost testu. - Objekty, mozaiky, detaily konstrukce musí odpovídat aktuálně dostupných zrakové ostrosti, s tendencí ke snížení těchto rozměry jako jeho zvýšení 
 Před léčbu amblyopia, pro plné pochopení funkčního stavu těla prováděné úplné prošetření všech částí oka. Kontrola se provádí v pořadí, založený na principu anatomické umístění jednotlivých částí oka. 
 Algoritmus oftalmologické vyšetření obou očí pacientů s amblyopií: 
 
1. ověření zrakové ostrosti bez korekce as korekcí, plnou nápravu ametropie (refrakční chyba);
2. refraktometr skiaskopicky;
3. Oftalmometry;
4. Definice fixace;
5. Definice zásob ubytování;
6. Stanovení povahy vidění;
7. biomikroskopie;
8. přímých a nepřímých oftalmoskopie;
9. biometrie;
10. Svědectví A / B testu;
11. kontrola pediatr, neurolog.
 
 Za účelem maximalizace výsledků léčby amblyopie vyžaduje plnou korekci refrakčních vad k dispozici, poskytuje výrobu odlišného obrazu na sítnici. Současně, děti přiřazen dlouhé celkové přímé okluze z nejlepších očí. Za těchto podmínek vylučuje vliv konkurenční bránění vedení oči. Opakované zrakové ostrosti se konají jednou měsíčně. Doba trvání okluze je dána tím, dynamika změn zrakové ostrosti amblyopic oka. Jestliže do 2 měsíců zrak se nezlepšuje, další pokračování přímého okluze nevhodné. 
Možné komplikace a chyby: 
Chyby léčba amblyopie mohou být spojeny s technologií non-compliance. Komplikace při uplatňování této metody není registrována. V některých případech je zajištění pozitivní účinek: zlepšení chování, reakce, zlepšuje koncentraci. Je třeba poznamenat, že u všech pacientů, kteří dostávali zasedání kvantových oftalmoterapii výrazně zlepšila celkové zdraví v podobě zvýšené aktivity motoru a nálady. 
 Optimální parametry kvantové oftalmoterapii, zvýšená intenzita zacházení s nízkou energetickou rozsvítí cenově dostupné, efektivní metoda tvoří základ pro provádění ošetření všech kategorií pacientů, včetně předškolní děti a batolata.